Historie

2022

Sezóna 2022 „konečně“ v plné síle.

Všechna naplánovaná soustředění tzn. 7 zimních, 7 bikeových a 2 na vodních lyžích byla uskutečněna.

Trenérský kolektiv se nepatrně zvětšuje a je 11ti členný: Daniel Klos, Martin Lukáš, Jakub Vavřík, Markéta Ostřanská, Ondra Konečný, Antonín Adámek, Martina Vyplelová, Libor Balón, Jirka Mlýnek, Ondřej Chalupa a Pavel Stadler.

V tomto roce vyšla možnost zúčastnit se lyžařských závodů, kde i přes velkou konkurenci jsme dopadli velmi pěkně. Na jaře a v létě jsme jeli několik MTB závodů s medailovými úspěchy.

Těšíme se na sezónu 2023, je připravena!

2021

Sezóna 2021 jako by nebyla. Respektive díky epidemii coronaviru, bylo vše od začátku října až do konce května zavřené jak u nás, tak v Itálii a Rakousku.

Naštěstí letní sezóna dopadla až na jedno – soustředění na trailech v Kálnici nemohlo být – dobře. Dvě soustředění u moře v Pakoštane na vodních lyžích, a 5 soustředění na kolech v Beskydech bylo uskutečněno.

Trenérský kolektiv je stálý a je již 9členný: Daniel Klos, Martin Lukáš, Jakub Vavřík, Markéta Ostřanská, Ondra Konečný, Antonín Adámek, Martina Vyplelová a nový trenéři Libor Balón a Jirka Mlýnek který v Penguinech prožívá již 15. sezónu.

V tomto roce jsme odjeli několik MTB závodů s pěknými medailovými úspěchy. Porubajk, MTB Májového Bobra, pohár MTB Školní ligy a Bílá Bajk.

Sezóna 2022 je připravena!

2020

V letošní sezóně bylo plánováno 16 soustředění, z toho 8 bylo zimních - Pitztal říjen, Pitztal listopad, Livigno prosinec, Alpe di Siusi leden, Tonale únor, ………březnem počínaje se sezóna zastavila díky covidu, takže soustředění Tonale březen, Pitztal březen a Sölden duben se neuskutečnila. Svět se pro sportovní akce otevřel začátkem června a tak jsme odjeli dvě soustředění na kolech v Beskydech, dvě 10-ti denní soustředění u moře v Pakoštane na vodních lyžích a dvě tydenní soustředění na kolech, z toho jedno na trailech v Kálnici. Na závěr sezóny jedeme na kola do Beskyd.

Trenérský kolektiv se rozrostl o dva nové trenéry: Libora Balóna a Jirku Mlýnka. Je tedy 9-ti členný: Daniel Klos, Martin Lukáš, Ondra Konečný, Jakub Vavřík, Markéta Ostřanská, Antonín Adámek a Martina Míková.

Pořádáme 10. ročník Penguin´s ski cupu – závody pořádáme jenom v rámci soustředění v Itálii.

V roce 2020 jsme s úspěchem jeli a pojdeme několik závodů na kolech: Na přelomu jara a léta po otevření sportovních akci (covid), jsme odjeli závody MTB školní liga v kategoriích předškoláků a školáků… s výborným výsledkem Terezky Tomisové a Viktora Klose. 10. října 2020 pojedeme bike závod Porubajk 2020 v kategorii teamu ZŠ a rodičů a 3. října závod MTB Májového Bobra.

….a těšíme se na novou sezónu 2021!

2019

V letošní sezóně jsme byli na 16-ti soustředěních z toho 7 bylo zimních na lyžích - Pitztal říjen, Pitztal listopad, Livigno prosinec, Tonale leden, Tonale únor, Tonale březen, Pitztal duben a 1 soustředění na běžkách Beskydy únor a taky na 8mi letních soustředění z toho 5 soustředění bylo v Beskydech na kolech a 2 soustředění u moře v Pakoštane na vodních lyžích a letos nově 1 soustředění na trailech v Kálnici.

Trenérský kolektiv je 7 členný: Daniel Klos, Martin Lukáš, Jakub Vavřík, Markéta Ostřanská, Pavel Rynda, Ondra Konečný a Antonín Adámek, který v Penguinech začínal jako 3letý klučina.

Nadále nám výborně vaří kuchaři Jaroslav Ovčačík a jeho žena Bára Ovčačíková.

Pořádáme 9. ročník Penguin´s ski cupu – závody pořádáme jenom v rámci soustředění Itálii.

Letos jsme s uspěchem jeli několik závodů na kolech:
Tak jako loni jsme letos jeli bike závod Porubajk 2019, kde jsme krom teamu ZŠ a SŠ startovali i v jednotlivcích a kategorii dospělých.
Dále jsme se s velkým úspěchem zůčastnili závodu MTB Májového Bobra a poháru MTB Školní ligy, taktéž s výborným umístěním v jednotlivých kategoriích.

2018

V letošní sezóně jsme byli 14 soustředěních z toho 7 zimních na lyžích (Pitztal říjen, Pitztal listopad, Livigno prosinec, Tonale leden , Tonale únor, Tonale březen, Pitztal duben) a 1 soustředění na běžkách Beskydy únor a budeme na 7 letních soustředění z toho 4 soustředění v Beskydech na kolech a 2 soustředění u moře v Pakoštane na vodních lyžích a letos poprvé 1 soustředění u moře na kajtech na Sicílii.

Trenérský kolektiv je 6 členný: Daniel Klos, Martin Lukáš, Jakub Vavřík , Markéta Ostřanská, Pavel Rynda a instruktora Ondru Konečného.
Markéta Miranová letos bude mít mimčo, takže se sezóny nemohla účastnit.
Nadále nám výborně vaří kuchaři Jaroslav Ovčačík a jeho žena Bára Ovčačíková.

Pořádáme 8. ročník Penguin´s ski cup – i když letos jsme závody pořádali jenom v Itálii.

Tak jako loni jsme letos jeli bike závod Porubajk 2018 a letos jsme obhájili 1. místo v teamech ZŠ, dále jsme byli na 4. místě v teamech ZŠ a 4. místě v teamech SŠ.

2017

Letos jsme pořádali 14 soustředění, z toho 6 zimních na lyžích (Pitztal, Livigno, Tonale, Tonale Plose, Pitztal), 1 soustředění na běžkách (Beskydy chata Švarná Hanka) a 6 letních soustředění, z toho 4 soustředění v Beskydech na Švarné Hance a 2 soustředění u moře v Pakoštane.

Trenérský kolektiv je 8 členný: Daniel Klos, Martin Lukáš, Anna Sotolářová, Markéta Miranová, Jakub Vavřík a letos jsme přijali do kolektivu trenérky Markétu Ostřanskou a Lenku Shánělovou a instruktora Pavla Ryndu.
Nadále nám vaří kuchaři Jaroslav Ovčačík a Tibor Hedervary.

Pořádáme 8. ročník Penguin's ski cup – i když letos jsme závody pořádali jenom v Itálii.

Upravujeme drobně logo ... a měníme webové stránky.

Pořádáme již 2. ročník PPP – První Penguin's s ski party.

2015

V této sezóně jsme pořádali 14 soustředění z toho 6 zimních na lyžích (Pitztal, Livigno, Tonale, Plose, Tonale, Pitztal) a vůbec poprvé 2 soustředění na běžkách (Beskydy chata Švarná Hanka) a 5 letních cyklo soustředění (Beskydy chaty Charbulák a Švarná Hanka) a soustředění u moře v Pakoštane.

Začínáme spolupracovat s novým trenérem Jakubem Vavříkem – trenérský kolektiv se ustálil na 6 členech: Daniel Klos, Martin Lukáš, Tomáš Tužínský, Markéta Miranová, Jakub Vavřík a Matěj Šafran a kuchaři Tibor Hedervary a Jaroslav Ovčačík.

Pořádáme 7. ročník Penguin's ski cup – veřejné závody v Ostravě.

Společnost Z+M Servis darovala Penguin's ski clubu vodní skútr a spolu s pořízením „nafukovacího banánu“ máme další perfektní tréninkovou pomůcku pro soustředění na moři.

Trenéři Daniel a Martin si zvyšují lyžařskou kvalifikaci z Cvičitele lyžování na Učitele lyžování.

2014

Na zimní soustředění jezdíme do Livigna 2x, Passo Tonale 2x a Plose 1x,a na ledovec Pitztal, letní soustředění jsou v Beskydech na chatě Sulov a Chorvatsku v Pakoštane.

Na soustředění v Pakoštane máme nového kapitána lodi a novou loď.

2013

Ukončení spolupráce s M.Míkovou a sportovním obchodem 4ski.

Máme nového hlavního kuchaře Tibora Hedervaryho a druhého zaskakujícího Jaroslava Ovčačíka, zacvičujeme nové instruktory lyžování Markétu Miranovou a Matěje Šafrana.

Penguin'ski club se podílí na vzniku nového sportovního obchodu Ski sport's MachoMacho, který zakládají Daniel Klos a Martin Lukáš.

2012

PSCO Logo 20 let před 20 lety se začala psát historie Penguin's ski clubu Ostrava....

Řady trenérů rozšiřujeme o bývalého člena Martinu Míkovou.

2011

Tuto sezónu jsme absolvovali 6 zimních soustředění, kdy nové středisko bylo Livigno v prosinci a dubnu, Passo Tonale v lednu a únoru, St.Caterina v březnu a ledovec Stubai v listopadu.

Řady trenérů rozšiřujeme o našeho dlouholetého člena Tomáše Tužínského a člena HS Adama Pecháčka.

Ve spolupráci s RC Chaloupka jsme pracovali na grantu "Sport je zábava na celém světě".

Léto 2011 připravujeme 2 soustředění na kolech v Beskydech – chata Doroťanka a soustředění v Pakoštane zaměřené na vodní sporty.... novinkou bude tréninková pomůcka AquaBird!

2010

Ledovcová soustředění přesouváme na ledovec Stubai.

Řady trenérů rozšiřujeme o Aleše Sasína a Lindu Jandovou.

Organizujeme první městský veřejný závod na Skalce v Ostravě Porubě.

Vracíme se k pořádání cyklo soustředění v Beskydech, bydlíme na horské chatě Doroťanka.

2009

Logo 2009

Dostavují se první velké úspěchy při závodech na travních lyžích. Zejména pak Honza Borák a Karolína Chrenová skvěle reprezentují club.

První sezóna celá realizována v zahraničí: lyžařská střediska Passo Tonale, Aprica, St.Cataerina, ledovec Pitztal.

Řady trenérů rozšiřujeme o Radima Čegana, Ondru Chalupu a Annu Sotolářovou.

Jiří Adámek s lítosti ukončuje kuchařskou činnost a na jeho místo nastupuje nový kuchař Michal Herman.

2008

Do klubu přichází na místo dalšího trenéra Bc. Martin Lukáš, který ukončil svojí závodní kariéru ve Ski klubu Karviná. První soustředění absolvoval v lyžařském středisku Pitztal.

Poslední soustředění na Slovensku ve Vrátné dolině a nyní již jezdíme na soustředění jenom do slunné Itálie a ledovce do Rakouska.

Začínáme trénovat na travních lyžích na sjezdovce Vaňkův kopec a nové tréninkové pomůcce, tříkolce Trikke.

2005

Díky příchodu nového člena Davida Cypriána začína éra letních soustředění věnována vodnímu lyžování a středisku vodních sportů v Pakoštane/Chorvatsko.

Dlouhodobá spolupráce s rodinou Adámkových (členové od roku 2000) vyústila ve spolupráci Jiřího Adámka a PSCO jako klubového kuchaře.

Klub z pracovních důvodů opouští Petr Martinásek.

2003

Do řad trenérů po skončení aktivní kariéry ve sjezdovém lyžování přibývá dlouholetý člen Jakub Sosna, dále však závodí v běžeckém lyžování.

Společnost Jiřího Adámka, V.A.D Wortex a.s. založila ve spolupráci s Danielem Klosem a Petrem Martináskem sportovní lyžařskou prodejnu 4ski.cz.

2002

Začínáme jezdit na soustředění na Slovensko do Vrátné doliny.

Máme 10 let od založení.

2001

Končíme s pořádáním soustředění na Pradědu a Malé Morávce.

2000

Do roku 2000 jsme jezdili na letní soustředění na Dalešickou přehradu.

První zahraniční letní soustředění Itálie.

1996

První zahraniční soustředění na ledovci Pitztal.

1995

Do tohoto roku jsme nejčastěji trénovali v Jeseníkách v Karlově a na Pradědu.

1994

Logo 1994

Založení a registrace neziskové sportovní organizace Penguin's ski club Ostrava na základě podnikatelského záměru zpracovaného Danielem Klosem.

1992

Logo 1992

Založení Penguin's ski clubu Ostrava Daniel Klosem a Petrem Martináskem, jako pokračovatele lyžařského oddílu KDPM Ostrava/Junior Ostrava, ve kterém jsem byli členy od roku 1980.

Dokumenty

Ke stažení

Výroční zprávy
na požádání zašleme

K přečtení

Stanovy Penguin's ski clubu Ostrava

Bankovní spojení

Raiffeisenbank - číslo účtu: 361387001/5500
IBAN: CZ2755000000000361387001, SWIFT: RZBCCZPP